Esimese operatoori pilt
Mürgistusteabekeskuse logo

Infoliin on avatud ööpäevaringselt kõikidel nädalapäevadel nii elanikele kui ka tervishoiutöötajatele.
Telefoniliinile helistamine on anonüümne ning kohaliku kõne hinnaga.

Välisriigist helistades (+372 ) 7943 794 .

Teise operatoori pilt

Uudised

Äädikas

Ehkki äädikas on väga vana ja inimestele hästi teada kemikaal, tuleb ikka ja jälle meelde tuletada äädika ohutu kasutamise reegleid. Eelkõige vajab üle kordamist ka põline tarkus, et looduslik pole alati ohutu. Eriti kipub see ununema äädika puhul.

Mürgistusteabe infoliinile 16662 saabuvad...

Loe edasi

Portugalist saabunud hoiatus ohtlikest viirukitest

Mürgistusteabekeskusesse laekus hoiatus Euroopa hoiatussüsteemist RAPEX:

„Peale allolevate viirukite suitsuna sisse hingamist tekkisid kasutajatel allergianähud ning mürgistussümptomid. Mõned kannatanud suunati haiglaravile.“

Loe edasi

Ettevaatust: popperid!

Alküülnitritid (amüül, butüül, isopropüül) on toatemperatuuril lenduvad värvitud või kollased vedelikud. Tegemist on puuviljalõhnaliste nitraathapete estritega, mida tuntakse ka hüüdnimega „poppers“. Uimasti nimetus tuleneb amüülnitriteid sisaldavate kapslite purustamisel tekkivast helist. (1)
Amüüln...

Loe edasi

Mürgistusteabekeskus hoiatab lapsevanemaid laste seas levima hakanud trendi eest

Noorte seas levinud välgumihkligaasi sissehingamine on ohtlik trend, mille tagajärjed võivad olla organismile tagasipöördumatud. Välgumihklites kasutatakse valdavalt butaani, mis sisaldab tavaliselt n-butaani ja väikestes kogustes isobutaani ja propaani.

Butaani sissehingamine on sissehingatavate...

Loe edasi

Mürgistusinfoliin 16662 hoiatab: pesugeeli kapslid on väikelastele ohtlikud

Terviseameti mürgistusteabekeskus hoiatab väikelaste vanemaid uudsete pesugeelikapslite eest, sest viimastel nädalatel on keskuses hüppeliselt suurenenud kuni 2-aastaste lastega toimunud mürgistuskõnede arv, mis on põhjustatud pesugeelikapslite närimisest ja nendega mängimisest.

Pesumasinakapslid...

Loe edasi

Loodustoote harilik altee partii saastunud

Taani mürgistusteabekeskus ja Hollandi Toiduohutuse Amet hoiatavad hariliku altee (Althea officinalis, Marshmallow, White mallow, saksa keeles ka Heemstwortel) partii eest, mis on saastunud atropiiniga.

Nimetatud loodustoodet on valmistatud küll vaid Saksamaal ja Bulgaarias, ent võib olla müügil...

Loe edasi

Hoiatus Inglismaalt: saastunud heroiin võib põhjustada süstivatel nakomaanidel botulismi (Eesti Mürgistusteabekeskuse kommentaar)

Inglismaa Tervishoiusüsteem on saatnud hoiatuse teistele Euroopa Liidu riikidele seoses ringluses oleva ning tõenäoliselt anaeroobse bakteriga Clostridium botulinum saastunud heroiiniga.

Seni on haavabotulismi diagnoositud kliinilise pildi alusel ühe nädala jooksul viiel süstival narkomaanil Ida-...

Loe edasi

Dioksiin

2001. aastal viis MTO (Maailma Terviseorganisatsiooni) läbi põhjaliku dioksiine puudutava uuringu. Selle uuringu tulemusena jõuti järeldusele, et ohutu dioksiinikogus kuus on 70 pg/kg. Selle koguse piiridesse jäämisel on väga ebatõenäoline mingite tervisekahjustuste tekkimine.
Kui inimene on tarbinud...

Loe edasi

Mürgisusteabekeskus hoiatab lohakile jäetud ravimite eest!

Pikematel pühadel, koolivaheaegadel, aga ka nädalavahetustel, mil pered sõidavad külla vanavanemate, tuttavate poole, on lapsevanematel mõistlik eelnevalt veenduda selle keskkonna ohutuses ning saavutada kokkulepe olemasolevate ja tavapäraselt nähtavates, kasutatavates kohtades olevate ravimite luku...

Loe edasi

Putkede taimemahlaga kokkupuutunud nahka tuleb kaitsta 48 tundi UV kiirguse eest

Taimemahl sisaldab psoraleene, mis ärritab nahka ja limaskesti. Psoraleenid imenduvad purunenud taimerakkudest mõne minutiga ja kinnituvad naharakkude tuuma ja rakukoesse sidudes tugevalt päikese ultraviolettkiirgust. Kiirguse energia vabaneb soojuse ja keemilise reaktsioonina. Tekib nn. , mis...

Loe edasi

Ettevaatust liimiga Pyramid Super Glue

Pyramid Super Glue koostisest on leitud lubatust enam kloroformi, mille aurud ärritavad silmi ja hingamisteid. Aurude hingamine võib põhjustada keemilist kopsupõletikku ja kopsuturset.

 

Loe edasi