Volbriöö hoiatused

Tarkuseterad kevadpidustuste turvaliseks nautimiseks

Volbripidustuste ajal sagenevad mürgistusinfoliinile 16662 tehtavad murekõned. Anname siin nõu, milliseid ohtusid tähele panna, et saaksid õnnetusi vältida ja kevadpeost turvaliselt rõõmu tunda.

Kevadisse pidupäeva värve ja elamusi lisades satub laste kätte nii ühekordses annuses ohutuid tooteid kui tekib ka ohtlikumaid olukordi. Meeles tasub pidada järgmist:

  • Seebimullilahus tekitab silma pritsides ärritust ja suhu sattudes iiveldust. Raviks tuleb silmad ja suu korralikult veega loputada. Kõige ohtlikum on seebimullitaja lahus alla 3-aastase lapse käes. Sellises vanuses lapsed joovad esimesel võimalusel hästi lõhnava vedeliku pudelist ära. Vaata esmaabi juhiseid!
  • Heeliumiga täidetud õhupallist väikeses koguses heeliumit hingata ja naljakalt rääkida on ohutu – korduv ja pikaaegne heeliumi hingamine tekitab aga organismis hapnikuvaeguse. Selle tunnuseks on peavalu ja pearinglus. Kannatanu tuleb viia kohe värske õhu kätte.
  • Valguspulgad kujutavad endast ohtu siis, kui lapsed neid katki hammustavad. Valguspulkade vedelik tekitab limaskesta ärritust nii neelamisel kui silma sattumisel. Õnnetuse korral loputa suu või silmad ohtra veega.
  • Näomaalingute tegemisel loe kasutusjuhendit ning veendu, et toodet võib nahal kasutada. Loe infot ka muudest kunstitarvetest.
  • Kui kasutad mängudes või kodu kaunistamisel kemikaale, siis loe toote kasutamise juhendit ja kasuta vajadusel vastavaid kaitsevahendeid.
  • Ilutulestiku kasutamisel järgi ohutusreegleid. Pea meeles, et tule juurde ei tasu minna aerosoolipudelitega! Paukherned ega pragisevad 'draakoni munad' ei ole söömiseks!
  • Veendu, et lapsed ei haaraks kommi asemel ravimeid ega sõltuvusaineid – lapsel ei ole piisavalt teadmisi ohutu ja ohtliku eristamisest!
  • Kõik helkivad või vilkuvad riided ja peakaunistused sisaldavad patareisid. Hoia lapsed neist eemal, sest patareil on organismi sattudes söövitav toime! Patarei allaneelamisele järgneb haiglasse sõit!
  • Kui oled pidutsemisel joogitopsi korraks käest pannud - ära sellest enam joo! Hoia silm peal ka oma kaaslastel. Kui piduline kaotab teadvuse, siis helista 112! Kui kahtlustad, et midagi juhtus ja vajad nõu, siis helista 16662!
  • Alkohol ja nikotiinitooted tuleb hoida lastele kättesaamatus kohas. Räägi sellest ka oma külalistega – lastel võib ka väike kogus mõnd meelemürki põhjustada rasket mürgistust.

Kui kahtlustad volberdajal mürgistust, siis ära jäta teda üksi ning pea nõu spetsialistiga – helista mürgistusinfoliinile 16662! 

tuli