Kas on mingi rusikareegel käitumiseks, kui laps on mõnda kodukeemiavahendit joonud või tabletti söönud?

Jah ikka on. Eelkõige suu loputada ja veenduda, et seal ei ole tableti/kemikaalijääke. Seejärel anda väikeste koguste kaupa juua vett, mis lahjendaks allaneelatud mürki. Kindlasti pole mõtet ajada last oksendama, eriti söövitavate ainete puhul on see lausa keelatud. Teistpidi toimuks oksendamise korral uus söögitoru söövitus halvendades seeläbi kannatanu seisundit veelgi.

Tõsise söövituse tunnuseks on alati suurenenud süljevoolus, neelmiatakistus (sageli ei soovi laps suud ka avada) ning sellisel juhul on vajalik lapse kiire transport haiglasse.

Mürgistusinfoliinile 16662 helistamine on mõistlik ka sellistel juhtudel, kui peale kemikaali/tableti neelamist esialgu ja kohe midagi ei juhtunudki või mürgi neelamine pole kindel. Mõned kemikaalid ja ravimid hakkavad toimima pikema aja jooksul ning mõnedel juhtudel on siis sümptomite tekkimisel juba liiga hilja tegutseda.
Ei tasuks häbeneda infoliinile helistamist ka vaid kahtluse korral mürgistusele, kuna helistamine on anonüümne ning kohaliku kõne hinnaga, ent võib päästa lapse tervise ja ka elu.