Mürgistusinfoliin 16662 on alates 1. detsembrist avatud ööpäevaringselt kõikidel nädalapäevadel

Avaldatud:

Mürgistusteabekeskus pikendab infotelefoni 16662 tööaega ja on avatud pausideta ööpäevaringselt 24/7.

Infotelefonile 16662 võib helistada ägedaid mürgistusi puudutavate küsimuste korral, helistamine on anonüümne ning kõnedele kehtivad tavatariifid. 

Mürgistusteabekeskuse juhi Mare Oderi sõnul on infoliini neljaaastase tööperioodi vältel helistajate arv pidevalt kasvanud ning infoliini avamine 24/7 on olnud eesmärk juba alates kõneliini avamisest 2008. aastal. Infoliinile helistavad tavakodanike kõrval ka tervishoiutöötajad erakorralise meditsiini osakondadest, häirekeskusest, kiirabist ja perearstikeskustest.  Enamus kõnedest puudutavad just laste ja noorukite mürgistusjuhtumeid.

Valdavalt on kõned seotud kuni 3-aastaste lastega toimunud õnnetustega (43% kõikidest kõnedest). Peamisteks pöördumiste põhjusteks on 2012. aastal olnud erinevad kemikaalid (59%), ravimid (34%) ja hooajaliselt ka seened, taimed ja marjad ning erinevad loomade- ja taimehaiguste tõrjevahendid. Valdavalt juhtuvad mürgistused inimeste kodudes ja on õnnetusjuhtumid.

Mürgistusteabekeskuse eesmärgiks on haigestumiste, tervisekahjustuste ja suremuse vähendamine ägedate mürgistusjuhtumite tõttu. Lisaks nõustamisele viiakse keskuse töötajate poolt läbi ka erinevaid koolitusi. Tervishoiutöötajate koolitused puudutavad erinevate mürgistusjuhtumite ravitaktikat, elanikkonnale tutvustatakse erinevate mürkide olemust, mürgistusjuhtumite ennetustegevust ja mürgistusjuhtudega seotud esmaabi.