Lastega juhtunud õnnetuste seas on sagedased kemikaalidega seotud mürgistused. Üks tihedamini nõustatud juhtumeid puudutab katlakivieemaldiga piimasegude tegemist, mis võib viia happelise lahuse tõttu söövituse tekkeni. Mürgistusinfoliinile on helistanud mitmed vanemad, kes on andnud lapsele äädika või katlakivieemaldajaga piimasegu. Enamasti juhtub, et õhtul pannakse veekeedukann äädikhappe või muu kemikaaliga katlakivitöötlusesse ja hommikuks on meelest läinud, et kemikaal on kannus. Kergematel juhtudel unustatakse ära, kas katlakivieemaldust tehes sai kann ikka korralikult loputatud. Kui lapsele sellest veest putru või piimasegu tehakse, on aga mure suur.
Juhtunud on ka seda, et üks lapsevanem alustab veekeedukannu puhastamisega, kuid teine ei tea seda ja teeb kemikaali sisaldava veega lapsele või perele süüa. Selliste olukordade vältimiseks tuleb luua süsteem, kuidas märkida katlakivieemalduses olevat veekeedukannu või muid sarnaseid töid, et see toimiks ka väsimuse ja kiirustamise korral. Kemikaalitöötlust aitab märgata näiteks hoiatuskirjaga sildike veekeedukannul. On oluline, et kõik pereliikmed mõistaksid tähistusmärguandeid ühtmoodi.
Mürgistuse toimumise või kahtluse korral helista julgelt mürgistusinfole 16662. Helistada võid ka siis, kui ei ole kindel, kas mürgistus on toimunud. On ütlemata kurb, kui lapsevanem on peale õhtul toimunut öö otsa muretsenud, magamata ja teeb infoliinile kõne alles hommikul. Mürgistusspetsialistiga vesteldes saad olukorrale kiirelt eksperthinnangu. Keskmiselt kestab kõne infoliinile kolm minutit, mille jooksul saab kõik selgeks. Nii ei pea ise mõistatama ega asjatult muretsema, millised on koduse vahejuhtumi tagajärjed. Lisaks saad teada, mida lapse puhul jälgida ja millised on vajaduse korral õiged tegutsemisviisid.