Hoiame ravimid ja väikepudelid lahus

Tihti hoitakse kõikvõimalikke 10ml pudeleid ühes korvis või karbis – tundub loogiline need väikse käe ulatusest ühte kindlasse kohta ära panna. Nii saavad saatuslikuks aga hoopis suured käed, mis väsimusest või kiirustamisest tekkinud tähelepanematuse tõttu on haaratud vale pudeli ja selles sisalduvat lapsele manustanud.

Sellise olukorra vältimiseks tuleb ravimeid ja muid väikepudeleid hoida eraldi. Eraldamiseks sobivad näiteks hästi eristatavad karbid. Oluline on, et loodav süsteem toimiks ka väsimuse või kiirustamise korral. Mida erinevamates karpides pudelid on, seda väiksem on tõenäosus neid segamini ajada. Seejuures tuleb silmas pidada, et hoiustada tuleb ravimeid ja väikepudeleid lastele kättesaamatus kohas.

Samavõrra hoolas tuleb olla ka väikelastele ravimite andmisega. Mürgistusinfoliinile jõuavad lapsevanemate ärevad kõned, kus kirjeldatakse ebaõnnestunud ravimi manustamist. Näiteks tilgutati ravimit lapsele suhu otse pudelist, kuid aplikaatori ots purunes ja kogu ravim tuli välja. Lapsevanema sõnul läks suurem osa ravimist küll lapse näole ja riietele, aga osa ka lapse suhu. Kiiresti sai suu ära loputatud, aga mida nüüd teha?

Sellise õnnetuse korral tuleb jääda ise võimalikult rahulikuks ja peale lapse suu loputamist esimesel võimalusel helistada  mürgistusinfoliinile 16662. Nii saame anda tõenduspõhist nõu, mida edasi teha, kui kaua kestab võimalik ohu periood, mil tervisekaebused võivad tekkida ning milleks olla valmis. Helistada tasub ka siis, kui pole kindel, kas mürgistus on juhtunud või mitte – koos saame olukorra tõsiduse välja selgitada.

10 ml pudelid võivad sisaldada kemikaale