Hoiame ravimid ohutus kohas ja lapse ravimeid eraldi

Harvad ei ole juhused, kui lapsed on käeulatusse sattunud tabletid endale suhu pistnud. Oleme saanud hirmul vanematelt ja vanavanematelt palju kõnesid, kui nad on leidnud lapse tablettidega mängimast. Tihti ei olda kindlad, kas laps on mõne tableti alla neelanud või mitte.

Kui laps on mitte temale mõeldud tableti alla neelanud, ei tohi jääda sümptomeid ootama, vaid tuleb julgelt helistada 16662. Infoliin on anonüümne ja töötab selliste õnnetuste parima lahendamise nimel. Kõned kestavad keskmiselt kolm minutit, mille jooksul saab abivajaja teada mürgistuse ohtlikkuse ja edasise tegutsemisplaani.

Infoliinil vastav mürgistusekspert annab nõu, mida tuleb edasi teha, et laps halvimast päästa. Ohtliku ravimi allaneelamisest tingitud tervisekahju aitab vähendada aktiivsüsi, mida võiks kodus varuks olla vähemalt 50 grammi, mis on täiskasvanud inimesele antav maksimaalne annus; lastele vajalikud kogused sõltuvad kehakaalust. Aktiivsöe vajalikkuse ja koguse hindamisel on samuti abiks mürgistusinfoliinil vastav spetsialist, sest aktiivsüsi toimib nagu iga teinegi ravim ning omapead seda anda ega võtta ei tohi.

Mürgistusohu kõrvaldamiseks tuleb ravimite hoidmisel olla eriti ettevaatlik ja hoiustada neid lastele kättesaamatus kohas. Selleks, et täiskasvanutele ja lastele mõeldud ravimid ei läheks omavahel sassi, on kasulik neid eraldi hoida. Mõned täiskasvanute ravimid võivad lastele väga ohtlikud olla juba ühe tableti neelamise korral.

Hoia ravimeid eraldi