Hoiame ravimid ohutus kohas, lapse ravimeid eraldi

Harvad ei ole ka juhused, kui lapsed on käeulatusse sattunud tabletid endale suhu pistnud. Oleme saanud hirmul vanematelt ja vanavanematelt palju kõnesid, kui nad on leidnud lapse tablettidega mängimast. Tihti ei olda kindlad, kas laps on mõne tableti alla neelanud või ei ole.

Sellises olukorras ei tohi jääda sümptomeid ootama, tasub julgelt helistada 16662. Infoliin on anonüümne ja töötab selliste õnnetuste parima lahendamise nimel. Kõned kestavad keskmiselt 3 minutit, mille jooksul saab abivajaja teada mürgistuse ohtlikkuse ja edasise tegutsemisplaani koos ajaraamiga.

Infoliini eksperdid annavad nõu, mida tuleb edasi teha, et laps halvimast päästa. Selliste õnnetuste korral on ohtliku ravimi neelamisel abiks aktiivsüsi, mida võiks kodus vähemalt 50 grammi olla, mis on täiskasvanud inimese maksimaalne annus, lastele vajalikud kogused sõltuvad tema kehakaalust. Aktiivsöe manustamisel on samuti abiks mürgistusinfo spetsialist, sest aktiivsüsi toimib nagu iga teinegi ravim ning omapead seda anda ei tohi.

Mürgistuse ennetamiseks tuleb ravimite hoidmisel olla eriti ettevaatlik ja hoiustada neid turvalises lastele kättesaamatus kohas. Selleks, et täiskasvanutele ja lastele mõeldud ravimid ei läheks omavahel sassi, on kasulik neid eraldi hoida. Mõned täiskasvanute ravimid võivad lastele väga ohtlikud olla ka 1 tableti neelamisel.

Hoia ravimeid eraldi