Katinoonid

Viimastel kümnenditel on lisandunud mitmeid uusi sünteetilisi narkootikume, millel on korraga mitme ainegrupi toimeid – näiteks on korraga nii stimuleeriva kui ka hallutsinogeense toimega.

Selliste ainete hulka kuuluvad näiteks sünteetilised katinoonid ja sünteetilised kannabinoidretseptori agonistid. Need ained moodustavad väga mitmekesiste omadustega grupi. Lisaks on neil sageli kõrvaltoimeid, mida nende vanematel analoogidel ei esine, kutsudes üledoosi korral tarvitajal esile veresoonkonna trombe ja ahenemist. Sellised seisundid võivad avalduda insuldi või südamelihase infarktina või tekitada krampe, psühhoosi ja paranoilisi luulusid.

Pane tähele!

Esineb olukordi, kus "ecstasy" nime all müüakse mitut erinevat ainet või erinevaid uusi stimulante. Pettus ilmneb vahel alles siis, kui tarvitaja pöördub sellise "ecstasy" kasutamise järel halva enesetundega haiglasse ning analüüsi vastustes "ecstasy" jälgi polegi ning ei selgu ka muul moel  mis ainet tegelikult tarbiti.

Tasub meeles pidada, et narkootikumide puhul ravimiuuringuid läbi ei viida ja uue aine testimine toimub tänaval tarbija peal!