Halloweeni hoiatused

Halloweeni mürgistus-eri – ülipõnev lastele, muret tekitav lapsevanematele!

Maagilist, müstilist halloweeni tähistamist tasub nii lapsevanematel kui noortel alustada halloweenkorraliku teadlikkuse kasvatamisega. Igal aastal pöördutakse mürgistusinfoliinile halloweeni ajal saadud mürgistusmuredega, nii  uudse toote kohta riskide hindamiseks kui nõu saamiseks juba juhtunud õnnetuse korral. Peamiselt tekivad taolised õnnetused inimeste vähesest teadlikkusest ja ettevaatamatusest. Halloweeni püha on valdavalt seotud kaunistatud kõrvitsate, valguspulkade, maskide, näomaalingute, nõiduse ja ohtra koguse kommidega.

Mida oleks nõidade pühal hea teada?

  • Valguspulgad satuvad eriti lihtsalt laste kätte, kes neid seejärel katki hammustavad. Valguspulkade vedelik tekitab limaskesta ärritust, nii neelamisel kui silma sattumisel. Kui juhtub õnnetus - loputa suu, silmad ohtra veega ning helista abi saamiseks 16662
  • Nitrovärvidega värvimisel kaitse hingamisteid ja silmi! Kindlasti ei tohi värvida suletud ruumis.
  • Kehamaalingute tegemisel loe kasutusjuhendit ning veendu, et toodet võib nahal kasutada! Testi ka selle sobivust väikesel nahapinnal ning viska ära aegunud kosmeetika!
  • Kui kaasad mängudesse, kodu kaunistamisesse mistahes kemikaale (nt ka maarjajääd, värvilist suitsu), loe toote ohutu kasutamise juhendit ja kasuta vajadusel vastavat kaitsevahendit!
  • Muu ilutulestiku kasutamisel tasub meelde tuletada olulisemad ohutusreeglid – tule juurde ei tasu minna aerosoolipudelitega! Paukherned, draakoni munad pole söömiseks!
  • Veendu laste poolt kokku kogutud kommide ohutuses – nii ravimid kui erinevaid sõltuvusaineid sisaldavad kommid näevad välja äravahetamiseni sarnased. Lapsel ei pruugi olla teadmisi ohutu ja ohtliku eristamisel!
  • Kõik helkivad-vilkuvad riided, peakaunistused sisaldavad patareisid – hoia väikesed lapsed neist eemal!
  • Kui kasutad eeterlikke õlisid, siis jälgi toote kontsentratsiooni ja ettevaatusabinõusid! Eeterlikud õlid tuleb panna laste käeulatusest eemale. 

Tasub meeles hoida ka turvalist käitumist koroona viiruse vältimisel. Eeskätt  - halloweeni mask ei kaitse viiruse eest!