Taimekaitsevahendid

Taimekaitsevahendid on insektitsiidid, rodentitsiidid, fungitsiidid, herbitsiidid, idanemist takistavad vahendid, taimekasvuregulaatorid, desinfektsioonivahendid.

Taimekaitsevahendid võivad olla püretroidide, karbamaatide, fosfororgaaniliste ühendite, anorgaanilisel, amiidide, fenoksüfütohormoonide, dinitroaniliini derivaatide, uurea, bensimiidasoolide, halogeenitud ühendite baasil loodud kemikaalid. Tooted võivad sisaldada lisaks ka vaske, väävlit, alumiiniumfosfiidi, magneesiumfosfiidi, raudfosfaati, kaltsiumkarbiidi, salveid, lavendlit, soolikarohtu.

Esmaabi

  • Allaneelamisel loputa suu, ära aja kannatanud oksendama! Anna kannatanule väikeste lonksude kaupa vett juua.
  • Sisse hingamisel lahku saastunud piirkonnast. Ühekordse mürgiga kokkupuute korral piisab eelnevalt tervele inimesele saastunud naha pesemisest vee ja seebiga ning värskest õhust ja puhkamisest.
  • Mürgi silma sattumisel loputa silmi voolava veega vähemalt 15 minutit, söövitavate toodete puhul minimaalselt 30 minutit.

Ettevaatlik peab olema inimene, kes põeb mõnda kroonilist haigust, samuti lapsed ja eakad!

Võimaliku mürgistuse korral tuleb tegutseda järgnevalt:

  • Tee kindlaks toote täpne nimetus ja hinda selle organismi sattunud kogust.
  • Helista mürgistusinfoliinile 16662 tootepõhiste täpsemate tegevusjuhiste saamiseks.
  • Jälgi täpselt mürgistusinfoliinilt saadud juhiseid.

Eestis turustamiseks ning kasutamiseks lubatud taimekaitsevahendite ja kasvuregulaatorite nimekiri muutub pidevalt. Sellesse lisandub uusi taimekaitsevahendeid ja sealt kustutatakse olemasolevaid. Samuti võivad muutuda taimekaitsevahendi või kasvuregulaatori kasutustingimused.

Täpsem taimekaitsevahendite info leitav Põllumajandus- ja Toiduameti kodulehelt.

Mida peaks teadma, kui kodu vahetus läheduses asub haritav põld? Loe juhiseid Põllumajandus- ja Toiduameti kodulehelt.

pungad puul