Keskuse kliiniliste konsultantide read täienesid - saame tuttavaks: dr Raul Kokassaar

Avaldatud:

2023. aasta märtsis said Mürgistusteabekeskuse kliiniliste konsultantide read täiendust. Saame tuttavaks: sisehaiguste ja kliinilise farmakoloogia arst-resident Raul Kokassaar.

Koostöös Regionaalhaiglaga alustasid 2022. aasta sügisel Mürgistusteabekeskuses arstid, et panustada nii infoliinil nõustamisse, teadustöösse kui ka andmekogu sisulisse arendusse. Kuidas leidsid Sina tee Mürgistusteabekeskusesse?

Sain ühel pärastlõunal kõne tuttavalt arstilt, kes pakkus võimalust liituda Mürgistusteabekeskusega. Olin meeldivalt üllatunud. Eks alguses kahtlesin ka, ent kuna tegemist on huvitava ja praktilise väljundiga mu kõrvalerialal, siis otsustasin proovida. Seda enam, et olin paar päeva residentuuri raames käinud Mürgistusteabekeskuses ja see jättis igati korraliku mulje.

Mis pani Sind alguses otsuse tegemisel kahtlema?

Ette võib tulla väga kiiret otsustamist nõudvaid olukordi. Võimalikud on mürgistused sadade kui mitte tuhandete erinevate ravimitega, rääkimata narkootikumidest, kemikaalidest, taimedest, seentest ja kõigest muust, mis võivad mürgistust põhjustada. Seega, juhtumite ampluaa võib olla tohutult lai ja tegemist on erialaga, mida vist lõplikult nii-öelda selgeks õppida polegi võimalik.

Kuidas oled lisaks huvile ja kliinilise farmakoloogia õpingutele toksikoloogia teemaga seotud?

Toksikoloogiaga on veel nii palju kokkupuudet, et juhendan Tartu Ülikoolis arstitudengite seminari, kus käsitleme mürgistuste ravimise põhiprintsiipe. Hetkeseisuga on arstiõppes toksikoloogia suhteliselt vähe kaetud valdkond ja see vajaks edendamist.

Tere tulemast meeskonda!

 

Mürgistusteabekeskus