Moldovlased käisid Eestis õppimas riikliku mürgistusteabekeskuse loomist

Avaldatud:

WHO projektis 'WHO Europe – development of policy brief on poison centres' arenenud koostöö tulemusel kuulub Eesti MTK juht Mare Oder rahvusvahelisse mentorite gruppi, kes toetab Albaania, Armeenia, Moldova, Montenegro, Ukraina ja Usbekistani kolleege nende riikides mürgistusteabekeskuste loomisel.

Sügisel Bonni WHO kemikaaliohutuse konverentsil hoogustunud riiklike mürgistusteabekeskuste arendamisega seotud arutelud on nüüd jõudnud tegudeni. Märtsi esimestel päevadel näevad-kuulevad Moldova tervishoiueksperdid, kuidas toimib Eestis ööpäev läbi avatud infoliiniga mürgistusteabekeskus.

Ehkki Moldova on Eestist väiksem riik, kus kaks korda rohkem inimesi, valiti Eesti oma mentoriks värske keskusetöö käivitamise kogemuse tõttu. Valikut aitas teha ka tõsiasi, et me räägime lisaks eesti ja inglise keelele ka vene keeles.

Eesti mürgistusteabekeskuse juht Mare Oder rääkis enda 15 aasta tagusest keskuse loomise kogemusest ning kasust, mida saab riik toimivast mürgistusteabekeskusest – elanike teavitusest ja mürgistusvigastuste vältimisest. Kuigi väliskolleegidele tundus suur tööpõld hirmutav, said nad elavatest aruteludest julgustust ja innustust, et panna alus rahvuslikule andmebaasile ning käivitada mürgistusjuhtumite nõustamiseks ööpäevaringne infoliin. Mentorriigina jääme Moldova kolleegidele toeks, kuni meid vajatakse.

 

Mürgistusteabekeskus