Mürgistusravi seminaril osalenud väliseksperdid vaimustusid Terviseameti töökeskkonnast

Avaldatud:

Aasta alguses Tallinnas toimunud mürgistusravi seminarile eelneval päeval, 3. jaanuaril, käisid Terviseameti mürgistusteabekeskuse kolleegidel külas mürgistuseksperdid dr Aino Pennanen Soomest ja prof Dag Jacobsen Norrast.

Tutvuti keskuse ruumide, tehniliste võimaluste ja sisutööga. Sisukas kõne- ja ravikaartide andmebaas, mitmekesiste väljunditega ja mürgistusteabekeskuse kodulehelt 16662 ligipääsetav andmeait ning tehniline võimekus kõneliinil nõustamiseks panid väliskolleege heas mõttes kulme kergitama. Professoriga täpsustasime plaane järgmisel päeval toimuvaks seminariks, ülelahe kolleeg jagas väärtuslikke näpunäiteid mürgistusinfoliinil ja andmebaasidega töötamiseks vastselt õde-konsultandi ametis alustanud Ksenjale ja Nataljale.

Terviseametist põhjalikuma pildi saamiseks tegime ka majatuuri. Väliskolleegid sattusid vaimustusse, nähes, kuidas Terviseamet hoolitseb oma töötajate füüsilise heaolu eest. Mürgistusteabekeskuse funktsionaalsest ruumikasutusest ning antistress-toa võimalustest innustunult tunti rõõmu, et Eestis sel moel väärtustatakse oma töötajaid ning töökeskkonna täiustamise mõtted lubati kindlasti kaasa võtta ka kodumaale.

Mürgistusteabekeskus