Turvalise ja tervisest hooliva Eesti kujundamise nimel tegutsejate read said täiendust

Avaldatud:

11.11 annab kuupäevana võimaluse korrata sõna „üksteist“ ja ärgitab mõtlema üksteisele – olemasolule, toimetulemisele, toetamisele.

Eeskujuliikumine Valge Õhupall, mis sai alguse 2017.–2018. aastal kodanikualgatuse ning 35 ameti ja organisatsiooni poolt EV 100 raames tehtud väärtuspõhisest kingitusest „Aga Mina“, korraldas täna senistele ja uutele liikmetele piduliku koosviibimise. Tänusündmusel „Märkan eeskuju" tunnustas eeskujuliikumine Valge Õhupall eeskujuks ülesseatud era- ja juriidilisi isikuid, kes on oma tegevusega aidanud ja aitavad luua tervemat ja turvalisemat tulevikku.

Eeskujuliikumise juhtrühm tunnustas eeskuju-tiitliga järgmisi eraisikuid: Kristjan Liivamägi, Madli-Mai Norma, Ksenia Verhovskaja, Meelis Välimäe, Maria Žuravljova, Anne Raadik, Maarja Tali ja Paavo Piik. Organisatsioonidest pälvisid aasta eeskuju tiitli Aravete Päästekomando, MTÜ Õnneonn ja MTÜ Põltsamaa Kodanik.

Koosviibimise käigus said senised liikmed mõtestada eeskujuks olemise kaudu oma praeguseid töid ja tegemisi ning värsked eeskujud anda lubadusi, mida nüüd ja edaspidi järgida turvalise ja tervisest hooliva Eesti kujundamise nimel. Eeskujuliikumise eestvedaja Tamo Vahemetsa sõnul aitab eeskujude tunnustamine mõista, et nende tegevust on märgatud ja nende panust hinnatakse kõrgelt.

Mürgistusteabekeskus eesotsas Mare Oderiga on eeskujuliikumise üks asutajaliikmetest. Tänasel koosviibimisel nägime rõõmuga, kuidas senistele eeskujunäitajatele lisandus särasilmseid Eesti rahva turvalisuse nimel töötavaid organisatsioone ja uue juhi näol oma ameti senist vannet uuendavaid liikmeid: Transpordiamet, Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet, Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet, Sotsiaalkindlustusamet, Forus Grupp, Eesti Ettevõtlike Noorte Koda, Siseministeerium, Sisekaitseakadeemia, Maksu- ja Tolliamet, Eesti Ämmaemandate Ühing, Tervisekeskus Corrigo, Heateenindus.ee, Ämmaemandusabi Kliinik, MTÜ Kuldliiga. 

Eeskujuliikumine 2023

Eeskujupäeva pidulikust sündmusest ja eeskujutiitli värsketest omanikest rohkem lugemist ja pildigaleriid vt Eeskujuliikumise Valge Õhupall uudisloost.